About Us

STRIY by TM ZERNYATKO

About STRIY Gracefulness. Wholeness. System. As opposed to frustration, fakeness, confusion.
About Us

STRIY: clothes that heal

#iknowitfrommygrandmother – a comprehensive project about the native worldview. Many years of research and expeditions in the field of native culture in its pre-Christian reading led to this project to reveal native culture in all its glory: with its precise sciences and laws, contents and charms, numbers and forms. It's not just aesthetics - it's magic. This is not sorcery - it is an exact science. We simply don't know it as our ancestors did. More stories from the grandmother can be found on the social media pages of the project and in the bilingual book "Ukrainian Universe: Mathematics of Creation" On this site you can find modern clothing that heals: we know the meaning of ancient charms, and we know for sure that our clothes strengthen health and multiply good things

Ornaments

Colors and forms

Now you choose clothes not only according to the signs of beauty, but also according to the purpose of the symbolism in it.
#iknowitfrommygrandmother that Ukrainians have never done anything in vain. Songs, rites, food, clothes - all with deep meanings, an interweaving of beauty, wisdom and the purpose of charms.

our craftswomen

Our craftswomen: each of them materializes, gives charge-CURRENT to their products, is a carrier of light, love, wisdom of ancestors and universal goodness

Іванна Западинська

Іванна Западинська – моя старша, надзвичайно талановита сестричка. Іванна має музичну-педагогічну освіту: до геніальннсті витончена у смаку, педагогічно-освітній діяльності та майстерності творити прекрасне. Вона вміє робити руками і з любов‘ю все: приготувати смачнющий салат, спекти найсмачніший торт, намалювати фантастично красиву картину – від пейзажа до детального ескізу з моїх пропонованих «каляк-маляк» 🙂 я не применшую у жодному разі свої задуми у цьому проекті. Вони народились з моїх дитячих задумів-ескізів, але саме Іванна з притаманною їй акуратністю, уявою та дрібними, ювелірними деталями, надала їм довершеного вигляду, а деякі Образи змінила або доповнила кардинально.

Катерина Плахоніна

Дивовижно талановита дівчина-красуня, з якою ми знайомі завдяки мандрівному фестивалю «З країни в Україну»: там я мала честь бути ведучою, а Катя – майстринею «містечка майстрів», де вона навчала гостей та учасників фестивалю мистацтва мотати традиційні мотанки. Мудра, гарна, добра – волонтерить та несе високе та світле світом постійно, легко створює з тканин та ниток прекрасні речі.
Все, що потрапляє до рук Каті, стає наповненим та прекрасним. Вона є фантастичним проявом Творця, наділяючи світ ще більшими красою та смаком. У нашому Дітищі Катерина виготовила прикраси-аксесуари за власними авторськими розробками.

Ольга Джуваго

Красуня-волонтерка-стилістка-візажистка-майстриня з оствітою швеї, рукам якої під силу створити красу будь-яких масштабів. Крім вміння творити прекрасне руками, Оля ще й голосом причарує: чудово співає власні пісні, підіграваючи собі на гітарі. Як справжня українська побутова відьмочка, волонтерить з найкращими замовляннями на перемогу України на кухні батальйону «Карпатська січ», постійна учасниця-волонтерка заходів Благодійного фонду Світлани Легкої «Світлий». У нашому проекті Оля доклалась багато до краси: як візажистка, як перукарка, як авторка та майстриня низки головних уборів, прикрас та аксесуарів.

Ірина Копач

Ірина Копач – майстриня з виготовлення аплікації-витинанки на білій сукні «Пісня». З Іриною мене познайомила талановита і прекрасна художниця Анастасія Подерв‘янська. Коли я озвучила, що потрібно, Анастасія одразу написала, що знає дівчину з золотими руками, яка зможе виготовити красу з ювелірними деталями. Це мене дуже втішило, оскільки моя сестра Іванна Западинська якраз з ювелірними дрібничками промалювала ескіз «Пісні». Впевнена, що попереду ще багато нагод для співпраці та співтворчості: Ірина вклала так багато чудодійної енергії у проект.

Олена Фурсова

Мама однієї з випускниць нашого родинного вокально-хореографічного ансамблю «Зернятко» – Тамари Шацьких. Олена давно і часто відшивала сценічні вбрання для костюмерної ансамблю – саме про Олену я думала, коли подавалась на реєстрацію ТМ Zernyatko з опцією «шити вбрання». Дивовижна уява, точна техніка, добра усмішка та величезне, добре серце Олени – в усьому, що робить майтриня. У нашому проекті у відповідальності рук Олени – реквізит театралізованого показу-презентації та ляльки-мотанки – обереги-аксесуари.

Разом у нас вийшло так, як одна без одної б не вдалось - тепер я це точно знаю. Радію невимовно, що у нас зібралась саме така команда